Kampanyalar

Sağlıklı beslenme kuralları

Sağlıklı beslenme kuralları nelerdir ?

Sağlıklı beslenme kuralları

13 Ekim 2016 17:40
-A

+A

Sağlıklı Beslenme

İyi bir yaşam sürebilmek için sağlıklı beslenme oldukça önemlidir. Çocuklar için olsun yetişkinler için olsun sağlıklı beslenme kuralları mutlaka konulmalı ve kurullara uyulmalıdır. Sağlıklı bir yaşamımız olması için yediğimiz besinlerin kendisinin ne olduğunu bildiğimiz gibi, besinlerin içeriğinde de neler olduğunu mutlaka bilmeliyiz.

Yetişkin Beslenmesi

Bazılarımız ne kadar büyümüş olsak da maalesef kahvaltı kültürünü hala kabullenememiş olanlarımız vardır. Kahvaltı sağlıklı beslenme için en önemli öğün olarak bilinmektedir. kahvaltı etmeyen bir kişinin kesinlikle çok sağlıklı olması beklenemez.

Kahvaltı yapmayan kişilere hemen bir rahatsızlık veya güçsüzlük aksetmese de yaş ilerledikçe kahvaltı yapmamanın zararlarını görecektir.

Besinlerinizi Günlere Ayırın

Kendimiz için mutlaka bir ölçülendirme yapmalı haftada üç gün protein kaynaklı yani (kırmızı et, tavuk veya balık) ile beslenmeli. Haftanın diğer günleri de mutlaka sebze ağırlıklı beslenilmelidir.

Haftanın sadece bir gününü, bu tatil gününüz olabilir. Serbest veya karbonhidrat ağırlıklı besin tüketerek sağlıklı beslenme yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için http://www.makarnalutfen.com sitesini ziyaret edebilir, sağlıklı beslenmek için yemek tariflerine de ulaşabilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku