Kozmetik

Göz makyajı yapmanın püf noktaları

Göz makyajı nasıl yapılır ?

Göz makyajı yapmanın püf noktaları

26 Ağustos 2017 20:28
-A

+A

Göz Makyajı

Bir kadının en büyük silahı gözleri ve bakışlarıdır. Bu yüzden ön plana çıkarmamız göz makyajı ile mümkündür. Makyajın güzel ve düzgün olması için ürünlerin kaliteleri önemlidir. Kalitesiz ürün kullanımında gözlerde şişme yanma olabilir.

Göz Makyajının Püf Noktaları

İlk olarak yüz ne kadar pürüzsüz olursa o kadar iyi sonuç alabiliriz. Fondöten yerine pudra kullanmalıyız ki yüzümüz bebek kadar pürüzsüz olsun. En önemli şeylerden birisi de ten rengine göre makyaj yapmaktır.

Gözlerin daha büyük görünmesi için beyaz kalem kullanmanız gerekmektedir. Ama koyu makyajdan vazgeçemeyenlerdenseniz siyahla karışık beyaz gölgeler yapabilirsiniz. Kirpikleriniz daha dolgun ve uzun olmasını istiyorsanız maskarayı iki kez sürebilirsiniz. Eyeliner ise zarif bir şekilde çekilmelidir. Zarif olmasının sebebi de far kullanılınca gözlerin alıcı olmasıdır.

Göz Makyajında Far

Far kullanımında en önemli noktalardan birisi kıyafete göre kullanılmasıdır. Dumanlı göz farı fırça yerine parmak yardımıyla sürülürse renklerin geçişi çok daha iyi olacaktır. Eğer siz de göz makyajı ürünlerini incelemek istiyorsanız www.recete.com adresine göz atabilirsiniz.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
  • ÇOK OKUNANLAR
  • ÇOK YORUMLANANLAR

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku